Dobre ramiączka do stanika

Odpowiednio dobrane ramiączka do stanika spełniają bardzo ważną rolę. W dużej mierze bowiem odpowiedzialne są za odpowiednie podtrzymywanie biustu, a ich rozmiar powinien być dopasowany do rozmiaru biustu. Im większy, tym szersze powinny być ramiączka, aby zapewnić jego właściwe ułożenie.

Odpinane czy na stałe?

Biustonosze mogą mieć odpinane ramiączka lub też panie mogą wybrać modele w których są one przyszyte na stałe. Dużo zależy od tego, jaki model biustonosza jest wybierany, takie jak na przykład bardotka mają zawsze odpinane ramiączka, aby umożliwić noszenie biustonosza bez nich. W takim wypadku bez problemu można je w razie konieczności zmienić na inne, lepiej dopasowane do kreacji. W sytuacji gdy bez ramiączek biust nie prezentuje się odpowiednio, można te dołączone do stanika zamienić na przykład na ramiączka silikonowe, które nie będą widoczne a pozwolą na lepsze podtrzymanie biustu lub też zdobione, dodające kreacji większego uroku.

Szersze ramiączka – większa stabilność

Na rozmiar ramiączek szczególnie wiele uwagi powinny zwrócić kobiety o pełnym biuście. Zbyt cienkie zamiast dawać wygodę i właściwe podparcie piersi będą wrzynały się w ciało powodując dyskomfort i ból. Ponadto biust z pewnością nie będzie odpowiednio ułożony, co może wywoływać kolejne dolegliwości. Zazwyczaj biustonosze w większych rozmiarach są produkowane z ramiączkami przyszytymi na stałe, dlatego właściwy wybór jest bardzo ważnym elementem.