Jakie są rodzaje stopek?

Wybór skarpetek damskich na lato jest bardzo ważny, ponieważ stopy muszą mieć zapewnioną cyrkulację powietrza, żeby mogły swobodnie oddychać. Wybór obuwia jest ważny, ale to skarpety są kluczowe, dlatego większość kobiet decyduje się na stopki.

Popularność stopek

Stosunkowo niedawno zdobyły one dużą popularność, ponieważ modne zaczęły być odsłonięte kostki. Warto jednak mieć na uwadze, że muszą być nie tylko przewiewne, ale również bardzo wytrzymałe. Skarpetki lepiej, żeby nie były widoczne przy takim obuwiu jak kolorowe espadryle, letnie tenisówki, czy wycięte balerinki. Niektóre kobiety nie mogą zakładać butów na gołą stopę, ponieważ niemal od razu skóra staje się podrażniona i zaczerwieniona. Niestety kremy niewiele tu pomogą, ponieważ w pierwszej kolejności trzeba wyeliminować przyczynę lub zastosować odpowiednią profilaktykę. Dlatego tak ważne jest, żeby stopki były prawidłowo dopasowane do rozmiaru stopy. Tylko wtedy cyrkulacja powietrza działa we właściwy sposób, a jednocześnie odprowadzany jest pot. Mimo, że stopki noszone są zazwyczaj pod butami i ich nie widać, to można również zaszaleć i pobawić się dostępnymi wzorami oraz kolorami. Należy pamiętać, że klasyczne, jednokolorowe skarpetki doskonale sprawdzą się podczas każdej okazji. Na szczególną uwagę zasługują zabawne i kolorowe motywy dodawane na skarpetach. Warto się odważyć i połączyć wzory lub kolory, które wcześniej wydawały się niekonwencjonalne. Niektóre nietypowe połączenia okazują się być naprawdę zaskakujące.

Rodzaje stopek damskich

W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszą się stopki koronkowe oraz ażurowe. Jest to świetnie uzupełnienie lekkiej i letniej stylizacji, do której doskonale pasować będą tradycyjne baleriny. Nawet, jeśli skarpetki będą trochę widoczne, to nie trzeba się tym w ogóle przejmować, ponieważ kobieca koronka będzie się prezentować świetnie. Dużą zaletą koronkowych i ażurowych skarpet jest również to, że są bardzo przewiewne. Takie rozwiązanie sprawia, że skóra może swobodnie oddychać. Stopki kojarzą się głównie ze skarpetkami okrywającymi palce oraz piętę. Warto jednak mieć na uwadze, że nowoczesne modele produkowane są bez pięty. Pasują one idealnie do obuwia z odkrytymi piętami i wyposażone zostały tylko w cienki paseczek na pięcie. Zapewniają one również dobrą ochronę przed otarciami oraz wysoką temperaturą. W sprzedaży można znaleźć zarówno gładkie skarpetki oraz kolorowe i wzorzyste. W przypadku gładkich stopek do wykończenia wykorzystano siateczkę lub ewentualnie koronkę, która także zapewnia dużą wygodę.