Jak nosić zimowe podkolanówki

Zimowe podkolanówki mogą być naprawdę bardzo ciekawym dodatkiem do stylizacji dla kobiet ceniących modę. W jaki sposób je nosić? Kilka podpowiedzi poniżej.

Podkolanówki do krótkiej spódniczki

Do krótkiej kraciastej spódniczki świetnie sprawdzą się wysokie podkolanówki. Pod spód oczywiście należy założyć jeszcze rajstopy, a podkolanówki będą dodatkową warstwą ochronną dla nóg, a także ciekawym elementem stylizacji. Takie zestawy dobrze prezentują się z butami trzewikami ozdobionymi futerkiem.

Podkolanówki do sukienki koszulowej

Obecnie bardzo modne są krótkie sukienki koszulowe. Sięgają one najczęściej do kolan i przypominają przedłużoną koszulę, są z góry na dół zapinane na guziczki. Warto sprawdzić sobie sukienkę w takim stylu na przykład z materiału w kratę, a następnie zakładać ją do wysokich podkolanówek (jak te: https://www.gorteks.com.pl/pol_m_Rajstopy_Podkolan%C3%B3wki-225.html). Takie zestawy będą dobrze wyglądały z ciężkimi butami typu worker boots.

Podkolanówki do szortów

Zimą można nosić również szorty, o ile są one uszyte z ciepłej wełny albo flaneli. Do takich zimowych szortów można z powodzeniem zakładać właśnie ciekawe podkolanówki. Taki zestaw fantastycznie wygląda z koszulami w kratę, a także z mięsistymi swetrami z wełny. Podkolanówki to zatem bardzo wdzięczny element damskiej garderoby, dodający różnym stylizacjom odrobinę dziewczęcości. W końcu to właśnie podkolanówki kojarzą się z małymi dziewczynkami, które zakładały je do lakierków i krótkich spódniczek. Aby nie wyglądać jednak nieodpowiednio do wieku, z podkolanówek lepiej zrezygnować wtedy, gdy na metryce jest już powyżej 40 lat. Podkolanówki są bowiem dedykowanej jednak dla stosunkowo młodych kobiet.