Czy półgorset może być lepszy niż klasyczny biustonosz?

Wybór przeróżnych modeli bielizny często stawia przed trudnym wyborem, czy lepiej kupić biustonosz tradycyjny kierując się tym, że jest po prostu ładny, czy też rozważyć zakup innego modelu, który może okazać się równie praktyczny, jak piękny. Konkretna konstrukcja biustonosza zawsze powinna być dobrze dopasowana do sylwetki i wielkości biustu, tak aby był jak najbardziej wygodny oraz komfortowy w noszeniu.

Półgorsety lepsze dla pań o obfitym biuście

Do sylwetki obdarzonej większym biustem zdecydowanie półgorset to lepsze rozwiązanie niż tradycyjny biustonosz, ponieważ ze względu na szerszy pas materiału na obwodzie lepiej podtrzymuje biust i znacznie mniej obciąża kręgosłup. Półgorsety nosi się bardziej komfortowo także dlatego, że lepsze osadzenie miseczek zmniejsza ryzyko otarć skóry. Sprawdź ofertę Goreteks.com.pl  

Jakie modele półgorsetów można wybrać?

Prawie, jak w przypadku tradycyjnych biustonoszy są dostępne modele o usztywnionych lub miękkich miseczkach. Bardzo lubiany i popularny jest półgorset typu push up z wyjmowanymi lub wbudowanymi na stałe wkładkami, co pozwala na dowolne regulowanie podtrzymania biustu. Dla pań, które lubią miękkie i niekrepujące biustonosze, świetne są półgorsety typu longsline.